שמורת צינגי דה במראהה צפון מדגסקר על שלל ניגודיה בשמורת צינגי דה במראהה

שמורה המתאפיינת בצוקי אבן גיר קארסטית דמויי מחט

במערבו של האי מדגסקר שוכנת שמורה קצת שונה מכל מה שראיתם. זוהי שמורה המתאפיינת בצוקי אבן גיר קארסטית, דמויי מחט שעברו תהליך מקיף של בליה ומכונים "צינגי" ועל שמם קרויה השמורה.
השמורה שנחשבת לגדולה ביותר במדגסקר והוכרזה כאתר מורשת עולמית בשנת 1990 של אונסק"ו, מתפארת במגוון הנופים השונים בה. למרות המראה הסלעי והחד של צוקי הגיר המחודדים, תגלו שמבוך האבנים המרהיב הוא בית גידול עשיר למינים אנדמיים רבים של צמחייה ובעלי חיים שפיתחו יכולות מופלאות להתמודד עם תנאי החיים הקשים על המצוקים כולל 6 מינים של למורים. הצמחייה בצינגי אופיינית לאזור וכוללת חורש טרופי יבש וצמחיית סוואנה אופיינית, בין הסלעים הצליחו לגדול יערות קטנטנים ועמוקים המספקים מזון ומחסה למגוון החיות באזור ומקל עליהם לשרוד שם.

שמורת צינגי דה במראהה
שמורת צינגי דה במראהה היא השמורה הגדולה ביותר במדגסקר והנופים שבה אינם דומים לאלה שביתר השמורות באי. הצמחייה במקום היא צמחיית סוואנה ולא צמחיה טרופית, והנוף הוא סלעי עם צוקים אנכיים עשויים אבן גיר. יערות קטנים מנקדים את הנוף הסלעי ובתוכם חיים ציפורים, זוחלים וכמובן החיה הלאומית של מדגסקר – הלמור. תוכלו לסייר בשמורה ברכב, ברגל ואפילו בשייט.

הרי אמבר – Parc National Montagne D'Amber
הפארק הלאומי המדהים, ששמו מרמז על האזור עשיר הרי הוולקנו בו הוא נמצא, מתפרש על פני 182 אלף דונם, מתפאר בשבילי הליכה נוחים, יערות גשם ירוקים ומפלים עוצמתיים, ומהווה בית לכמה ממיני למורים, ביניהם למור הכתר ולמור חום הנדירים, זיקיות ננסיות הנחשבות הקטנות ביותר בעולם ושגודלן אינו עולה על גודלה של ציפורן, צפרדעים מיוחדות, זוחלים שונים, מגוון עשיר של בעלי כנף ובתחום הבוטני תפגשו את שיחי חצוצרות המוות ואת הסחלבים המטפסים.

רוצים לדבר איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם