חגיגות יום המתים מקסיקו סיטי

רגע השיא של החגיגות הוא טקס שמציג בריקודים, תפילות ושאר מנהגים טרום היספניים את מסורת החג

לחגוג את החיים, לכבד את המתים. זוהי בתמצית המסורת סביב "יום המתים" שנחגג במקסיקו ביום הראשון והשני של חודש נובמבר, במקביל ל"ליל כל הקדושים" שנחגג בארצות הברית. במהלך ימים אלה חולקים המקומיים כבוד לקשר שבין עולם המתים לעולם החיים, את מחזוריות עונות השנה, את הפרידה מהישן וההודיה על הקיים. הכל כמובן בדרך המקסיקנית הייחודית – חגיגה צבעונית ואסתטית באווירת קרנבל, במהלכה תוכלו לסייר בבתי הקברות שבכפרים, לראות את המקומיים הפוקדים את קבריהם של אהובים וקרובי משפחה, מניחים זרי פרחים ומבעירים נרות. ביום זה חולקים החוגגים כבוד לבני משפחה שהלכו לעולמם ומשמרים באמצעות המסורת המרתקת הזו תפיסת העולם הייחודית, הרואה במוות המשך הטבעי של הקיום על פני האדמה.
חלק מהטקסים והמנהגים של החג נחגגים בדיוק באותו האופן שבו חגגו לפני 3,000 שנה תרבויות עתיקות כמו האצטקים והמאיה. אלו מסורות עתיקות יומין המיוחסות לחבל ארץ עתיק בשם מסו-אמריקה שהשתרע ממרכז מקסיקו לבליז, גואטמלה, אל סלוודור, הונדורס, ניקרגואה וקוסטה ריקה, ובתוכו חיו כמה קהילות מהתקופה הפרה-קולומביאנית, שפרחו לפני הקולוניזציה הספרדית של אמריקה במאות ה-16 וה-17.
במהלך חגיגות יום המתים, תפגשו את המאפיין הוויזואלי והדומיננטי ביותר המזוהה עם החג – גולגולות. הן יופיעו בכל מקום וצורה אפשרית כמו סוכריות, מסכות ואיפור, כיכרות לחם, נרות, סלים מיוחדים, מקלות הליכה ועוד.

רוצים לדבר איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם