חוף סקלטון וארץ הדאמארה טיול הרפתקה מיוחד בחוף סקלטון ודאמארה לאנד

חוף בעל מראה דרמטי במיוחד של אדמת מדבר

חוף סקלטון, או חוף השלדים בנמיביה הוא רצועת חוף ארוכה, צפונית לקייפ קרוס. המקום זכה לשמו הדרמטי הודות לשלדי ספינות ולוויתנים שנסחפו לרצועת החוף בזרם הבונגלה המגיע מן הקוטב הדרומי.

החוף הוא בעל מראה דרמטי במיוחד של אדמת מדבר, ערפל ושרידי ספינות ומתקיימים בו תנאי מזג אוויר קיצוניים בו יכולים לחיות רק בעלי חיים וצמחים ספציפיים.

הספינות הטבועות מושכות אליהן קורמורנים ועופות מים אחרים והמקום כולו הוא חוויה ויזואלית מרתקת ובלתי נשכחת.

חוף השלדים בנמיביה – Skeleton coast

כשמגיעים אל חוף השלדים שבנמיביה, נדמה כאילו המציאות מיטשטשת ונכנסים לתוך חלום סוריאליסטי. הזרמים החזקים באוקיינוס של חופי המדינה גרמו עם השנים לספינות וכלי שיט להיסחף אל החוף ולעלות על שרטון.

כתוצאה מכך, החוף כולו משובץ שלדי ספינות וכלי שייט, כמו גם שלדי בעלי חיים ומתקיימת בו אווירה מכושפת.

החוף הוא מבודד במרבית הזמן והבידוד של המקום מוסיף אף הוא לאווירה. גן עדן לחובבי הצילום וחוויה בלתי נשכחת לכל מטייל.

דאמארה לאנד

דאמארה לאנד הוא אזור בעל נוף פראי וייחודי המהווה בית למגוון מפתיע של בעלי חיים מדבריים. פיל מדברי וקרנף מדברי הם האטרקציות העיקריות, בעוד ניתן לראות מדי פעם גם אריות ונמרים.

חבל ארץ זה הוא ביתו של הפיל המדברי של נמיביה והקרנף השחור שנמצא בסכנת הכחדה, ואחד מגולות הכותרת האמיתיות של נמיביה.

הוא ממוקם במרחק של כשעת טיסה מצפון מזרח לסווקופמונד. כמו בהרבה מקומות בנמיביה, לדאמארה לאנד נופים יפיפיים, אך הלבה התת קרקעית של אזור זה יוצרת בית גידול מוזר במקצת בחלק זה של נמיביה.

החלק הדרומי של דאמארה לאנד מאופיין בגלריית אומנות טבעית על גבי האבן בטוואיפלפונטיין וראויה לאזכור מיוחד – היא בהחלט יכולה להתחרות במוזיאון הלובר!

בצפון דאמארה לאנד תפגשו בריכוז הגבוה ביותר של בעלי חיים וריכוז נמוך מאוד של בני אדם ותיירים מהעולם. ככל שתנועו צפון-מזרחה, כך תתרחקו מהמדבר האמיתי, ותתחילו לראות יותר צמחייה. גם כאן, בעלי החיים מתחילים להופיע, במיוחד הפיל והקרנף המדבריים.

הפילים והקרנפים של דאמארה לאנד ראויים לציון מיוחד. אוכלוסיית הקרנפים היא האוכלוסייה המחודשת היחידה בעולם, בעוד שקיימים רק כ-600 פילי מדבר.

עוד טיולים שיכולים לעניין

רוצים לדבר איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם