הפארק הלאומי אנדסיב יער גשם טרופי הכולל בתוכו את שמורת אנאלאמאזאוטרה

הפארק ידוע באוכלוסיית האינדרי שלו, שהוא הזן הגדול ביותר של הלמורים בעולם

ממוקם בתוך יער גשם הררי במזרח מדגסקר כ-145 ק"מ מזרחה מעיר הבירה אנטננריבו (Antananarivo) תמצאו את הפארק הלאומי אנדסיב (נקרא גם שמורת פרינט). הפארק ידוע באוכלוסיית האינדרי שלו, שהוא הזן הגדול ביותר של הלמורים בעולם. הלמור האינדרי הוא בעצם פרימט, אנדמי (יחודי) למדגסקר, הנראה כדוב גדול שצבעיו שחור ולבן. האינדרים חיים במשפחות קטנות שבראשן עומדת נקבה דומיננטית. עם צאת החמה מתחילה כל משפחה להשמיע קריאות עזות ולהכריז על נחלתה. כעבור דקות מצטרפות אליה משפחות נוספת עד אשר כל היער מוצף בקונצרט מופלא שמשמיעים האינדרים המוסיקליים. לא רק למורים תמצאו בשמורת אנדסיב, היער הצפוף הוא ביתם של מינים רבים ונדירים של זיקיות, בהן זיקיות ארוכות במיוחד לצד הזיקית הקטנה בעולם, מעל ל- 100 מיני ציפורים ומיני סחלבים רבים.

ספארי במדגסקר

מדגסקר היא יעד מושלם לחובבי הטבע, מקום בו התפתח עולם חי עשיר ומינים אנדמיים רבים, תודות לניתוק של האי מן היבשת. שמורת אנדסיב היא שטח רחב ידיים, בו יערות גשם בהם צומחת צמחייה טרופית ופרחים אקזוטיים. ספארי במדגסקר יפגיש אתכם עם מגוון עשיר של חי וצומח – משלל מיני הלמורים, המזוהים עם מדגסקר ומקפצים בין העצים, כולל הלמורים הגדולים ביותר בעולם, דרך זוחלים כמו זיקיות ולטאות, חלקן נדירות.

החיות המפורסמות של האי הקסום

בעל החיים המזוהה יותר מכול עם מדגסקר הוא הלמור. יחד עם זאת, אוכלוסיית הלמורים באי נמצאת כיום בסכנת הכחדה. למרבה הצער, רוב בית הגידול הטבעי של הלמורים הושמד במשך השנים. לעיתים הם משמשים כחיות מחמד ועוברים התעללות, ויש מקרים שבהם כפריים צדים אותם, אף שציד למורים נחשב בלתי חוקי. חיות נוספות שתיתקלו בהן באי, הן העיטם המדגסקרי, מין של עוף דורס המצוי וכן צב האנגונוקה, עוד מין אנדמי ונדיר החי רק במדגסקר.

רוצים לדבר איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם