הפארק הלאומי אטושה חווית ספארי בפארק הלאומי אטושה

אחת משמורות הטבע הגדולות באפריקה

הפארק הלאומי אטושה שבצפון נמיביה הוא אחת משמורות הטבע הגדולות באפריקה ומתקיימת בו הרמוניה של מגוון בעלי חיים עשיר, יחד עם נוף מרשים של צמחיית סוואנה, יערות ונוף מדברי.

את הפארק מעטרים מספר אגמים מלאכותיים וכן בריכת מלח ענקית הנקראית אטושה פאן, המהווה נקודת מפגש למגוון בעלי החיים המאכלסים את הפארק ומגיעים לשתות במימי הבריכה או לרחוץ בה, בעיקר בעונה היבשה של השנה.

אטושה הוא פארק בעלי החיים המפורסם ביותר בנמיביה ואחד היעדים הטובים ביותר באפריקה לצפייה בחיות בר. הדבר הראשון שעליכם לדעת על אטושה, הוא כי הוא מכיל כמויות גדולות של בעלי חיים.

אם תבקרו כאן בעונה היבשה, תמצאו כי מקורות המים שנותרו מושכים כל כך הרבה מינים שונים בו זמנית, עד שתתקשו להאמין למראה עיניכם. מסיבה זו, אין מקום אחר כמו אטושה.

הדבר השני שכדאי לדעת על אטושה, הוא שהוא נבנה כשמורה המיועדת לחקירה עצמית. רשת הדרכים מרשימה, והמסלול מאפשרים פתיחה אוטומטית של הפארק למבקרים המגיעים ברכבם הפרטי.

עובדה זו היא הסיבה לכך שאנשים רבים מאמינים כי אטושה אינה יכולה להתחרות עם האהדה כלפי אוקוונגו בבוסטוואנה, עמק לואנגווה בזמביה או סרנגטי בטנזניה.

הטיעון שלהם הוא כי הפארק הלאומי אינו מציע חוויה אותנטית של ספארי. יש בהחלט משהו מוזר במראה של טויוטה קורולה בספארי ליד רכב שטח מאובזר!

אטושה לא מנסה להתחרות עם סרנגטי, לואנגווה או אוקוונגו – הוא נועד להיות שונה. נהיגה עצמית היא מטרת הפארק, ובכל ההגינות, ניתן לטעון כי זהו אזור הספארי הפרודוקטיבי והנגיש ביותר שיש!

עם מקומות לינה איכותיים ותשתיות נהדרות, יעד זה הוא אופציה נהדרת עבור טיול פרטי לאפריקה.

הציידים הבושמנים בנמיביה

הבושמנים מאמינים שכאשר לוקחים מפרי האדמה, את המתנה יש להשיב. מערכת היחסים של השבט המיוחד הזה עם הטבע היא קסומה ומרתקת.

השבט, היושב בדרום אפריקה ובמדבר קלהארי מנהל אורח חיים פשוט, של הרמוניה עם הטבע והסביבה, של מנהגים ייחודיים ומסורת ענפה ושל אגדות וסיפורים המסופרים מסביב למדורות בשטח הפתוח.

מפגש עם אנשים ייחודיים אלה ישנה את תפיסתכם לגבי אורח החיים המודרני וייתן לכם הצצה אל חיים אחרים, בהם כל מה שחשוב נמצא בהישג ידך והעושר אינו נמדד בכסף.

עוד טיולים שיכולים לעניין

רוצים לדבר איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם