דרום אתיופיה טיול ג'יפים לעולמות קדומים בדרום אתיופיה

האזור זרוע כפרים קטנים המציעים מפגשים אנושיים יוצאי דופן

האזור הדרומי של אתיופיה הוא מקום בו הטבע פראי וחסר מעצורים, בעלי החיים משוטטים באין מפריע ושבטים עתיקים מתגוררים ומקיימים מסורות מרתקות. האזור זרוע כפרים קטנים המציעים מפגשים אנושיים יוצאי דופן, כמו הכפר קונסו וילג' בו מייצרים הגברים פסלי עץ עצומים והנשים מתקשטות בצלחות חרס בתנוכי אוזניהן, או הכפרים טורמי וקאייפר, שם צובעים המקומיים את גופם ושיערם בצבע אדמדם. דרום אתיופיה היא פסיפס מרתק של נופים, חיות ובני אדם.

באתיופיה, עורכים שינויים בגוף האדם ליופי

בעמק האומו שבאתיופיה, תושבי השבטים פוצעים את עורם באופן בלתי הפיך. הצטלקות (או צילוק הגוף) הינה מנהג מסורתי: מנקבים את שדיה של אישה צעירה באמצעות קוצים של עץ השיטה במתכוון ובתבניות משוכללות. פצעים אלה נעשים קבועים, ועם הזמן הם הופכים לצלקות, שלא מפחיתות מהאטרקטיביות של האישה – אלא מחזקות אותה.
שיטות ייפוי דומות מיושמות גם עבור האוזניים והשפתיים. במהלך הזיגרו, טקס הניקוב, מסירים שתי שיניים מהלסת התחתונה, ומבצעים חתך בשפה התחתונה. תהליך הניקוב הוא רק ההתחלה – אחריו ממקמים פלטה קטנה בתוך החור שנוצר. לאחר תקופה מסוימת מסירים את הפלטה ומחליפים אותה בפלטה גדולה יותר, ולאחר מכן באחת גדולה יותר. וכך התהליך ממשיך. מנהגים אלה כרוכים בכאב. תוצאותיהם, עם זאת, נחשבות לסממנים הכרחיים בהקשר של אינדיבידואליות ומעמד. באזור העתיק ורווי השמש הזה של מזרח אפריקה, פציעת הגוף שנולדתם איתו לא תמיד נראית כהשחתה שלו. מדובר בשיפור.

רוצים לדבר איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם