מקסיקו סיטי הבירה העתיקה של האימפריה המקסיקנית

העיר המתנשאת לגובה של 2,240 מטרים מעל פני הים היא העיר המכילה את כמות התושבים הגדולה בעולם, כ-24 מיליון. העיר השוקקת מציעה שלל אטרקציות בניחוח התרבות האצטקית העתיקה, כמו טמפלו מאיור, שרידי מקדש אצטקי בהם הועלו קורבנות אדם, המוזיאון הלאומי להיסטוריה ומוזיאון האנתרופולוגיה המכיל מיצגים המוקדשים לתרבות המאיה והאצטקים, הגנים הצפים של קושימילקו וגם אטרקציות מודרניות יותר כמו כיכר גריבלדי, בה תוכלו ליהנות מהופעות מוזיקליות מכל רחבי המדינה.

תרבות, כנסיות ומקדשים
למחפשים הצצה אל מסורות הפולחן העתיקות במקסיקו, או לחובבי האדריכלות והאמנות מומלץ לא לפספס שני אתרים חשובים ומעניינים באזור מקסיקו סיטי – מכלול הכנסיות שבגואדלופ, שנבנו החל מהמאה ה-16 וביניהם כנסייה מודרנית הבנויה בצורת קונכייה ופסל בתולה עתיק שהתגלה במקום ואת העיר המזו-אמריקאית העתיקה טאוטיווקאן, המכונה גם "מקום הולדתם של האלים" ואשר על פי האמונה האצטקית, היא גם המקום בו נבראה השמש. כיום העיר היא אחד האתרים הארכיאולוגיים המרשימים במדינה והיא מספקת הצצה אל אורח החיים העתיק ואל חלק מהמסורות שאבדו בזמן. תוכלו לבקר במבנים המפורסמים של העיר, הלוא הם הם פירמידת השמש ופירמידת הירח, לטפס אל פסגתן ולחזות בתצפית  המרהיבה על מקדש האל קטצלקוטל בעל ראש הנחש המכונף ואפילו לטוס בכדור פורח עם הזריחה מעל לשרידי העיר.

חגיגות יום המתים
לחגוג את החיים, לכבד את המתים. זוהי בתמצית המסורת סביב "יום המתים" שנחגג במקסיקו ביום הראשון והשני של חודש נובמבר, במקביל ל"ליל כל הקדושים" שנחגג בארצות הברית. במהלך ימים אלה חולקים המקומיים כבוד לקשר שבין עולם המתים לעולם החיים, את מחזוריות עונות השנה, את הפרידה מהישן וההודיה על הקיים. הכל כמובן בדרך המקסיקנית הייחודית – חגיגה צבעונית ואסתטית באווירת קרנבל, במהלכה תוכלו לסייר בבתי הקברות שבכפרים, לראות את המקומיים הפוקדים את קבריהם של אהובים וקרובי משפחה, מניחים זרי פרחים ומבעירים נרות. ביום זה חולקים החוגגים כבוד לבני משפחה שהלכו לעולמם ומשמרים באמצעות המסורת המרתקת הזו תפיסת העולם הייחודית, הרואה במוות המשך הטבעי של הקיום על פני האדמה.

רוצים לדבר איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם