מפלי האיגואסו טיול לנוסע העצמאי במפלי האיגואסו

מפלי האיגואסו מחזה מרהיב לכל הדעות!

מפלי האיגואסו הם פלא עולמי, בהם למעלה מ-270 מפלים גועשים בגבהים שונים המפיקים במשותף כ-6 מיליון קוב מים בין איים סלעיים ומיוערים שקרקעיתם בזלתית בעיקרה, באזור שהיה וולקני לפני כ-100 מיליון שנים. היערות טובלים בירק רב, יוצרים ערפל לח וקשתות אין-ספור, כשמעליהם מרחפים עופות דורסים במאות, ציפורים ססגוניות ופרפרי יום גדולים בשלל צבעים. מחזה מרהיב לכל הדעות.
פירוש שמם של מפלי האיגואסו הוא "מים גדולים" בשפת הגוארנה, וגובהם כ-164 מ' בממוצע מעל פני הים. המפלים נמצאים בין ארגנטינה לברזיל, כאשר מרבית שטחי המפלים נמצאים בארגנטינה וכ-20% משטח המפלים נמצא בברזיל. יחד עם זאת, חוויית האיגואסו אינה שלמה בלי ביקור בצד הברזילאי, בפארק הלאומי המספק תצפית פנורמית מרהיבה על המפלים ובעיר פוז דו איגואסו המציעה שלל בתי מלון ושירותים לתיירים.

פארק הציפורים
אחת מגולות הכותרת של העיר פוז-איגואסו היא ביקור בפארק הציפורים שבו כלובים ענקיים ועופות וציפורים גם מתעופפים בו בחופשיות ביניהם טוקנים ותוכים ססגוניים. בכדי להשלים את האווירה הוכנסו גם זוחלים כמו נחשי בואה ואנקונדה. בין העופות משוללי כושר התעופה, בולטת הריאה, המקבילה הדרום אמריקנית ליען באפריקה.
תוכי האמזונס הקמחי, שאופייני למרכז אמריקה ודרומה, מצחקק ומדבר בקולי קולות. כמו כן מצויים בפארק הציפורים עוד תוכים ססגוניים, דוגמת המקאו הארגמני הנפוץ ממקסיקו לדרום אמריקה. עוף הצעקן (כך הוא נקרא באנגלית) שכשמו כן הוא, קולני במיוחד, וזעקותיו יכולות להישמע ממרחק כשלושה ק"מ. הוא מצויד בשני דרבנים חדים היוצאים מכנפיו המעוגלות, ומשמשים לו לתקיפת טורפים. לעתים קרובות הוא עף לגובה רב, מסתובב במעגלים, עד שהוא נעלם מטווח הראייה. מין דרום אמריקני מרשים אחר הוא הטינאמו אדום הכנף.

רוצים לדבר איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם