טיול לנוסע העצמאי לרואנדה בירת הגורילות של אפריקה

רואנדה - בירת הגורילות של אפריקה

טיול פרטי מיוחד לרואנדה

אנחנו אף פעם לא נשבע מרואנדה. היא מציעה חוויה שונה לחלוטין של ספארי אפריקאי בהשוואה לשכנותיה שמדרום לסהרה, והיא אף פעם לא מפסיקה להדהים. תוכלו לבלות תשעה לילות בבירת הגורילות הבלתי מעורערת של אפריקה, לחוות ולהכיר את המדינה המרשימה הזאת, ולהגיע קרוב וצמוד אל חיות הבר המרתקות. בהרפתקה היוקרתית הזאת, תחוו את העבר, ההווה והעתיד הצבעוניים של קיגאלי, ותטיילו על הרי געש ולצד אגמים נוצצים, כדי לגלות את חיות הבר הנדירות, ביניהן גורילות ההר האייקוניות שנמצאות בסכנת הכחדה. אבל ברואנדה לא רק תצפו בחיות הבר, אלא גם תגנו עליהן, כאשר נחשוף אתכם לעבודת השימור החשובה שנעשית שם כדי להגן על המדינה היפהפייה הזאת.

הטביעו את עצמכם בהיסטוריה של רואנדה

קיגאלי, בירת רואנדה, היא אחת מהבירות האפריקאיות האהובות עלינו לטייל בהן. במשך שני לילות, אתם תיהנו ב-The Retreat, שם תקבלו תחושה באשר להיסטוריה הקצרה אך עשירה של רואנדה, במסגרת סיור פרטי בעיר. תוכלו לבקר במרכז הזיכרון לרצח העם בקיגאלי, במוזיאון קאנדט להיסטוריה לאומית, או במרכזי האמנות והחנויות המיוחדות – לכל אחד יש מה לעשות כאן. תטעמו את הטעם האמיתי של קיגאלי עם ארוחת צהריים באחת מהמסעדות המקומיות הרבות ביום שלאחר מכן, לפני שתעזבו את המולת העיר ותגיעו אל המישורים המזרחיים של הפארק הלאומי אקאגרה.

ספארי רואנדי

קרוב לגבול עם טנזניה שוכן הפארק הלאומי אקאגרה, והוא התשובה של רואנדה לספארי של חיות הציד הגדולות. עם שטחים רחבים של קרקע לחה, חורשות של שיטה, אגמים מוקפי ביצות ומישורים ענקיים – זהו מקום המפלט של המדינה עבור בעלי החיים שאימצה מהסוואנה. העיפו מבט ראשוני מלבב ממחנה האוהלים היוקרתי מגאשי בעודכם משתמשים במקלות ההליכה כדי להשקיף על אגם רוואניאקזינגה, בשלושת הימים הבאים שאותם תעבירו בחיפוש חיות ציד. הטיול יהיה בג׳יפ, ברגל או בסירה, ויש כל כך הרבה לראות שם. אריות הגיעו שוב לפארק ב-2015, אחרי שנעדרו משם במשך 20 שנה – מה שיגביר את הריגוש בחווייתכם. אבל אקאגרה מצטיינת גם בפרטים הקטנים, עם אוכלוסיית ציפורים משגשגת הודות לתנאי הביצה הקיימים שם. אחרי שתעבירו את הלילה האחרון בנסיעה באזור הבלעדי של הפארק הזה, תעלו על הליקופטר ביום שלמחרת, ותצאו לחוויה שלמה נוספת של חיות בר.

הצטרפו לרופא גורילות והכירו את היצור הקרוב ביותר לאדם

כשתנחתו בהרי הגעש של רכס וירונגה, תגיעו למדינת הגורילות. ממול לנוף ההררי תמצאו את פארק הרי הגעש הלאומי שיהיה הבית שלכם למשך שני הלילות הבאים – קן הגורילות One&Only. אחרי שתתמקמו שם, וקרוב לוודאי תעבירו קצת זמן בספא, תתענגו על ארוחה רואנדית אותנטית שתוגש בערב בגינה. את היום שלמחרת תתחילו מוקדם.
עם אור ראשון תצאו לדרך, בלוויית ד״ר נואל, וטרינר מוביל שעובד כחלק מצוות רופאי הגורילות בתוך הפארק. מעקב אחרי גורילות הוא אחת מהחוויות המספקות והבלעדיות שיש לעולם הפרא להציע באופן כללי, אבל עם ד״ר נואל נוסף לחוויה מימד חדש, הודות לידע הרב שהוא משתף אודות התנהגות הגורילות ואופן השימור שלהן. בעודכם מפלסים את דרככם בתוך אינטימיות המסתורית של יער הגשם, בין כל הגפנים התלויים, תעבירו בין שעה לשלוש עד שתמצאו את הגורילות. כשזה יקרה, תיהנו מהרגע. תהיה לכם שעה להעביר בחברתן. ההמלצה שלנו? תצטלמו איתן, ואז תשימו את המצלמה בצד ופשוט תשקיפו עליהן. לא תאמינו כמה מהר שעה אחת יכולה לעבור.

התנדנדו בין העצים עם השימפנזות של יער ניונגה

יום לאחר מכן, כשללא ספק תהיו עדיין בעננים מהמפגש עם הגורילות, אנחנו ניקח אתכם גבוה יותר, בהליקופטר, דרך הנופים ההרריים של רואנדה, לתוך הפארק הלאומי יער ניונגה. כאן, תעבירו את שני הלילות האחרונים ב-One&Only Nyungwe House היוקרתי והנינוח, ותיהנו מהכמות הרבה של מסלולי המסע שהדלת האחורית שלו מובילה אליהם. בבוקר, תיהנו ממפגש אחד אחרון עם חיות הבר, כשתצאו למסלול בחיפוש אחר אוכלוסיית השימפנזות השלמה האחרונה של רואנדה. בשונה מהרוגע והשקט שבצפייה בגורילות, השימפנזות הן עסק הרבה יותר מוחצן. הן מתנדנדות בין העצים, וצועקות וצווחות תוך כדי.

הקהילות המקומיות

כדי להשלים את החוויה הרוואנדית שלכם, אנחנו ממליצים להתחבר עם הקהילות המקומיות. המדריכים שלנו יחברו אתכם לאנשים מקומיים, ויתנו לכם את ההזדמנות לתת בחזרה לקהילות הכפריות האלה. עם זאת, לחוויה סוחפת באמת, אנחנו ממליצים לבקר שם בשבת האחרונה של החודש, אז תהיה לכם ההזדמנות לקחת חלק באומוגנדה. זוהי יוזמה קהילתית שבמהלכה תעבירו את היום לצד אנשים מקומיים השותלים עצים, בונים בתי ספר – ותתנו להם יד לעזרה במלאכה.

כשהשמש תשקע, תספגו את הנופים הזכים והרחבים בשקיעה אחת אחרונה לפני שתעלו על הליקופטר חזרה לקיגאלי, כשאתם מוכנים לחזור הביתה.

רוצים לדבר איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם