חצי האי איסטריה חופשה פרטית בחצי האי איסטריה

הביטו מעבר ליעדים הקלאסיים של החוף הדלמטי והעיר דוברובניק וצאו צפונה לכיוון הגבול עם איטליה, לחופשה יוקרתית באיסטריה.
עם פירות ים נהדרים, יין פנטסטי (ויריד יין מבוסס), שמן זית שגדל במטעי הגבעה וכמהין פנטסטיות, ניתן יהיה לסלוח למבקרים באזור, שהם חושבים שהם בצרפת או באיטליה. כמובן שזו אירופה, יבשת בעלת גבולות נזילים, ואיסטריה הייתה בעבר חלק מאיטליה (1919-1947) ועדיין יש בה מיעוט גדול של דוברי איטלקית, במיוחד באזורי החוף והצפון.
העיירה רוביני היא אחת האטרקציות הכוכבות של איסטריה וקלף משיכה מרכזי למבקרים באזור. עיירת חוף זו הלכה בעקבות איטליה עם אוכל ויין טעימים, והיא גם אחד מנמלי הדיג האמיתיים האחרונים של הים התיכון. הרחק מהחוף, יש גם כמה בילויים איטלקיים שניתן ליהנות כגון ציד כמהין וייצור יין, והכל תוך כדי ביקור בכפרים שעל הגבעה בעלי מאפיינים טוסקניים מובהקים. בוזאט היא בירת הכמהין של איסטריה, ויערותיה הסמוכים מתהדרים בשלושה סוגים של כמהין שחורה וכן בכמהין הלבנה המבוקשת. יערות האלון היפים של מוטובון, לעומת זאת, מחזיקים בתואר הכמהין הלבנה הגדולה ביותר שהתגלתה אי פעם, ומשקלם עומד על 1.31 ק"ג ענקיים. העיירה שעל ראש הגבעה עצמה התבצרה על ידי הוונציאנים במאה ה -14, ומבנים רומנסקיים וגותיים מצפים את הרחובות המרוצפים בין החומות. עיירות אחרות במסלול התיירותי כוללות את Svetvinčenat מדרום, עיירה קסומה ,גרצ'יץ', עיר מימי הביניים המנומנמת שלעתים קרובות מתעלמים ממנה, מוקפת בגבעות מתגלגלות ובבניינים עתיקים; ופורץ, בה נמצאת אחת הכנסיות הביזנטיות המערביות החשובות ביותר מחוץ לאיטליה.

קו החוף הצפוני יפה באותה מידה כמו בדרום קרואטיה, מה שרק משאיר אותנו להרהר בדבר אחד. מדוע אנשים רבים לא יוצאים לחופשה באיסטריה?

עוד טיולים שיכולים לעניין

רוצים לדבר איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם