איקה ונסקה טיול הרפתקאות בלתי פוסק באיקה ונסקה

הדיונות של הוואקאצ'ינה הן הזדמנות נהדרת לסקי חולות מסעיר או לטיול ברכבי באגי

איקה היא עיר השוכנת על קו החוף, דרומית ללימה. בעיר עצמה אין אטרקציות מיוחדות, אך מה שמייחד אותה הן הדיונות הענקיות המקיפות אותה והופכות אותה ליעד פופולרי עבור מטיילים. במרחק נסיעה קצר מהעיר נמצא נווה המדבר הוואקאצ'ינה, המוקף בדיונות ענק ובמרכזו אגם מלאכותי מוקף טיילת. הדיונות של הוואקאצ'ינה הן הזדמנות נהדרת לסקי חולות מסעיר או לטיול ברכבי באגי. אטרקציה נוספת שחובה לראות במדבר הפרואני היא קווי נסקה – צורות ענקיות החקוקות באדמת המדבר ומהוות חידה ארכיאולוגית שהציתה את דמיונם של רבים.

איקה פראקאס ואיי נאסקה

דרומית ללימה, על שפת האוקיינוס השקט נמצאים איי באיסטאס וחצי האי פאראקאס, אשר יחד מהווים את שמורת הטבע המכונה "גלפגוס הקטנה". בשמורה מגוון מסקרן במיוחד של בעלי חיים כמו אריות ים, פינגווינים ומושבות ציפורים ענקיות.

לא רחוק מפאראקס, בתוך אזור מדברי נמצא אתר קוי נאסקה המפורסם. בשטחים המדבריים הפתוחים נמצאים שרטוטי ענק וצורות גיאומטריות מדויקות בגודל של עשרות מטרים, אותן ניתן לראות בטיסה בלבד בשל גודלם. הצורות נוצרו ע"י הפיכת אבנים קהות של המדבר ויצירת תעלות בהירות בתקופה שבין 900 שנה לפני הספירה ועד ל- 600 שנה לספירה. עד היום לא ברור כיצד הצליחו היוצרים המסתוריים של הציורים לשרטט צורות כל כך מדויקות באמצעים שעמדו לרשותם ולשם מה הם נוצרו. ניתן לחזות בתופעה המסתורית של קווי נאסקה בטיסה במטוס קל, היוצאת מהעיר איקה.

רוצים לדבר איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם