איזור החוף האדריאטי טיול לנוסע העצמאי בקרואטיה

בקרואטיה נמצאת אחת מרצועות החוף הבולטות בעולם, הודות לא רק לחופים ואיים יפים, אלא לעיירות ולערים המקסימות שלאורך החוף הדלמטי.
מהעיר היפה מימי הביניים דוברובניק, יש אינספור איים ואקלים ים תיכוני חם, וערים אחרות כמעט יפות (ובהחלט פחות גדושות בתיירים) מאשר דוברובניק.
איי אלפיטי הסמוכים פועלים בשרשרת מקבילה ליבשת, עם כניסות, מערות ונמלים, כמו גם מסעדות לצד הים המגישות פירות ים טריים טעימים. צפונה יותר, שוכנים כמה איים גדולים יותר, כולל Korcula ו- Hvar האטרקטיביים במיוחד, הנקודה החמה החדשה של איי דלמטיה.
Hvar מפתחת מוניטין של יריבה נוצצת לסנט טרופז ולסרדיניה, שאושרה על ידי הגעתם של האוליגרכים הרוסים על ידי עומס המגה-יאכטות. עם זאת, למרות הגלאם והגליץ, העיר העתיקה שומרת על קסמה המקורי. העיר העתיקה של חוור היא הכלאה של סמטאות אבן ובתים עם גג טרקוטה המתפתלים במעלה הגבעה. יש נמל ציורי עם אבנים מרוצפות אבנים, קתדרלה מתקופת הרנסנס, ופיאצה מהמאה ה -17 ובה מגדל סנט סטפן המלכותי, שכולם מזכירים את ההיסטוריה של מור והמורשת.
כ -100 קילומטרים צפונית לדוברובניק נמצאת ספליט, בירת התרבות של אזור דלמטיה. הארמון המרשים בן 1,700 השנים הקיסר הרומי (ותושב דלמטיה) שדיוקלטיאנוס שנבנה הוא כיום אתר מורשת עולמית של אונסק"ו המוקף בבתי קפה, חנויות, מוזיאונים ואטרקציות תרבותיות אחרות. יש גם שפע של חופים טובים, גם בעיר וגם בסביבה.

 

 

עוד טיולים שיכולים לעניין

רוצים לדבר איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם