אגם איסיק קול טיול לנוסע העצמאי אל אגם איסיק קול - האגם ה"חם"

אחד ממוקדי המשיכה הקלאסיים הוותיקים ביותר של המדינה הצעירה עוד מתקופת ברית המועצות הוא ללא ספק אגם איסיק קול (Issyk-Köl). כפרים קטנים ואחוזות הנופש הרבות שפזורות לחופיו, הנוף האלפיני שסובב אותו והשמש הנעימה אחרי חורף קשה הפכו אותו למרחב מנוחה גם באזור שעמוס באתגרים. האגם מצוי בבקע בתוך רכס ההרים הטיאן-שאני, לכן רכסים גבוהים ומושלגים תוחמים אותו משני אבריו. שמו נגזר מהתופעה שמעוררת עד היום פליאה בעיניי המקומיים – הוא איננו קופא בחורף כמו שאר האגמים באזור, ולכן קיבל את שמו איסיק-קול: 'האגם החם'. בשוליים שלו ובקרקעיתו אכן נובעים מעיינות חמים, אך הסיבה העיקרית למניעת קפיאתו נעוצה דווקא בריכוז המלחים הגבוהה יחסית במימיו.
האגם הוא גוף מים ענק שמשתרע על 3.5% משטחה של המדינה ומחזיק בתאר האגם האלפיני השני בגודלו בעולם. אותנו הוא מעניין בעיקר הודות לאופציות הטיולים הנהדרות שבסביבתו, ולמקומות המנוחה במעברים שבין אזור טבע אחד למשנהו.
ביקור באזור איסיק-קול, אם למטרות טיול או למטרות סתלבט, לא מצריך בדרך כלל מאמץ לוגיסטי גדול או נסיעות ארוכות, שכן לחופי האגם שוכנות דרכים שמחברות את חלקה המזרחי של המדינה עם שאר חלקיה, לכן ההתניידות תהיה דיי פשוטה וכל מה שיהיה עליכם לעשות זה לבחור בחוף הדרומי (קרוב יותר לאזור הטיולים הרגליים) או הצפוני (היכן שמצויים יותר אתרי נופש) הקרוב יותר לעיר הבירה.

רוצים לדבר איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם